Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 01.12.2018 22:28:21 

Lektorky
  
LEKTORKY BELLY HABIBI 

 

 IRIS - Irena Antonová

 Vzdělání  - tanec:

 2000 – 2002: kurzy školy “Mila el Kral“ Olomouc

 2003 – 2009: kurzy v Centru Tance: Daniela Pardusová, Michal Mach, Martina    Viewegová

 2006 – 2007: kurzy bollywoodského tance Vendula Uhyrková

 2008 – 2009: Nile Group Festival v Káhiře

 2010: Absolvování kurzu a certifikát Externího pedagoga volného času

 2012 – 2015: kurzy v tanečním centru Eglal

 Pedagogická praxe - tanec:

 2004 – 2015: výuka orientálního tance v DDM Stodůlky

 2005 – 2015: hlavní lektorka taneční skupiny Belly Habibi

 2015-16: výuka orientálního tance ve stuidiu Pure http://www.studio-pure.cz/

 

Už jako náctiletá jsem se stala vášnivou fanynkou orientu, její hudby a hlavně dlouhých orientálních sukní. Během studia na vysoké škole v Olomouci jsem propadla kouzlu orientálního tance na kurzech školy Mila el Kral, vášnivě jsem točila zápěstími, cinkala penízkovými šátky a cítila se jako znovuzrozená Šeherezáda.  Po návratu do Prahy jsem se začala vzdělávat u lektorů v Centru tance a zatančila si i ve stylu Bollywoodu pod taktovkou Vendulky Uhyrkové.

Velkým zlomem v mojí taneční pouti znamenala účast na dvou ročnících festivalu Nile Group Festival v Káhiře (2008 a 2009), kde jsem se vzdělávala u profesionálních lektorů, z nichž si nejvíce cením právě workshopů u Mahmouda Redy, Faridy Fahmy, Osamy Emam a Mohameda Kazafy. Díky nim se pro mě otevřela nová kniha orientálního tance; zejména pak kapitoly věnované folklórním stylům.

 Kouzlo káhirských tržišť se mnou přeletělo až do Česka v kufrech zaplněných až po okraj látkami, kostýmy a rekvizitami pro moji dívčí taneční skupinu Belly Habibi, kterou jsem založila v roce 2006 v Domě dětí a mládeže Stodůlky. Se skupinou slavíme úspěchy doma i v zahraničí; vytančily jsme si např. titul Bellydancer of the World v německém Duisburgu.

Velkou inspirací při mé práci lektorky pro mě byli nejen zahraniční lektoři z Egypta, ale také české tanečnice jako jsou Kathreen, Badriyah, Mona, Michal Mach či Martina Vieweghová . Mé největší díky však patří mé lektorce Eglal, na jejíž kurzy chodím od roku 2012 a velmi si ji vážím nejen pro její taneční umění, ale zejména si cením jejích pedagogických kvalit. Je pro mě neustálým zdrojem inspirace a dobré nálady. 

 

JITKA Judytha MINDLOVÁ

 

Vzdělávání –tanec :

 2007-2015: členkou taneční skupiny Belly Habibi

 2013-2015:  kurzy v tanečním centru Eglal

 2015:Absolvování  kurzu a certifikát  Externího pedagoga volného času

 

 Pedagogická praxe-tanec :

 2015-občasná výuka orientální tance v DDM STODŮLKY

 2014-2015:Založení a vedení  Tria  Habibi

 

 Taneční úspěchy:

 2014 -1.místo -Mezinárodním festival Liptov orient festival, raks sharqi

 2014- 1.místo –Bellytery

 2014-  5.místo - Mistrovství ČR v Belly dance, adults solo raks sharqi 

 2015 -1.místo -Orientální princezny tančí  

 2015-1. místo na Mezinárodním festivalu  Liptov orient festival, fusion

 2015- 1.místo –Bellytery

 2015 -3.místo - Mistrovství  ČR v Belly dance, kategorie fusion

 

 

Před břišním tancem  jsem se věnovala akrobatickému rock’n’rollu,  který mě příliš nesednul, a tak jsem  se poohlížela po něčem jiném. Zaujal mě  nově otevřený kroužek právě břišních tanců, ke kterému mě to táhlo už od malička. Zvlášť  se mi zalíbil onen šátek s našitými penízky. Tak jsem si  tedy začala plnit svůj dětský sen.

 V roce 2007  jsem začala navštěvovat  kurzy břišního  tance  u Irči Antonové v DDM Stodůlky , stala jsem se  členkou Taneční skupiny Belly Habibi .S touto skupiny  se zúčastňujeme různých mezinárodních festivalů   a  soutěží  v ČR ale i v zahraničí.

V roce 2013 jsem začala navštěvovat kurzy světoznámé břišní tanečnice Eglal,která se pro mě stala velkým vzorem.

Od roku 2014 vedu  taneční skupinu Trio Habibi.Trio je pro mě veliké  stěžení –na holkách sleduji velké pokroky,lásku  k tanci a jejich zapálení  do tance.

Během své taneční kariéry jsem  navštívila mnoho seminářů tuzemských i zahraničních lektorů. Vzhledem k rozmanitosti a jedinečnosti všech lektorů břišního tance získávám od každého lektora něco  jiného  a vytvářím si tak svůj vlastní osobitý styl.

 

   KLÁRA HIŘMANOVÁ

Vzdělání – tanec:

2007 – 2016 – členka taneční skupiny Belly Habibi

2015 – Lektor tance (Trenér tanečních disciplín) – akreditováno MŠMT

2013 – 2015 – kurzy a semináře v Centru tance

Karolína Idrisová – Tarab, Raks Sharqi, Fusion, Shaaby

Lenka Badriyah Zychová – Shaaby, shimmy drilly

Osama Mimi Farag - Bambouti

Michal Mach – jóga, základy baletu

Petra Duspivová – jóga, dance jóga

2014 – 2015 – kurzy v tanečním studiu Pure (Eglal)

2011 - Hlavní vedoucí dětských táborů - akreditováno MŠMT

2008 -  Pedagogické minimum externího pracovníka SVČ - akreditováno MŠMT

2008 -  Zdravotník zotavovacích akcí

Pedagogická praxe – tanec:

2008 – 2016 – výuka orientálního tance v DDM Stodůlky

2011 – 2016 – lektorka taneční skupiny Belly Waves

 

 

 

V roce 2005 jsem si chtěla zlepšit nějakou hravější formou znalosti anglického jazyka, a tak jsem se přihlásila na kurz Orientálního tance v angličtině. Kurz se otevřel v českém jazyce, je rok 2015, na mé angličtině je stále co zlepšovat, ale shodou okolností a díky mé první a stálé lektorce (nyní už velmi dobré kamarádce) Ireně Antonové, jsem s orientálním tancem již nepřestala.

Od roku 2007 jsem tančícím členem TS Belly Habibi, skupina Orientálního tance pod patronátem Domu dětí a mládeže Stodůlky (1). V roce 2008 jsem vzala lektorující záskok za mateřskou dovolenou, postupně otevřela orientální přípravku pro nejmenší a kurzy pro děti.

Vše vyústilo v založení mladší sestřičky TS Belly Habibi - Belly Waves (BW) též pod záštitou Domu dětí a mládeže Stodůlky (1). Nyní má BW 13 tančících členů ve věku 8-15 let. Od září 2015 jsem na popud rodičů dívek mého kroužku otevřela první začátečnický kurz pro dospělé.

Líbí se mi rozmanitost orientálních tanců, nejvíce mi však přirostl k srdci folklór, se kterým se mi podařilo nadchnout i moje holky v Belly Waves.

Taneční a pohybové znalosti získávám na kurzech tuzemských i zahraničních lektorů (viz. níže). Za největší osobní přínos v tanečním životě považuji absolvování akreditovaného kurzu Lektora tance.

Nic se však nevyrovná čerpání inspirace a poznávání nejen tanečních zvyklostí přímo u zdroje, proto znalosti a kulturní gramotnost ráda rozšiřuji i při svých zahraničních cestách (Omán, Maroko…).

 

 

TOPlist