Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 01.12.2018 22:28:21 

Kdo jsme?
KDO JSME? 

                                                                                                                 Jmenujeme se BELLY HABIBI, skupina Orientálního tance pod patronátem Domu   Dětí a Mládeže Prahy 13 Stodůlky http://www.mddm13.cz/. Domeček reprezentujeme na mnoha   soutěžích a vystoupeních viz sekce “Soutěže a  vystoupení“ a některé naše dřívější akce můžete objevit v sekci “Fotogalerie“. 

 

 Skupina BELLY HABIBI oficiálně vznikla v září roku 2007 v Praze a její zakladatelkou a zároveň hlavní lektorkou je Irena Pražáková ( nyní Antonová)která vede kurzy orientálního tance v Domečku od roku 2004. Více o našich lektorkách v sekci "Lektorky".  

 

 

BELLY HABIBI navštěvují tanečnice od 4 do 28 let, které se nebojí zubit se na veřejnosti a baví je tancovat různé orientální styly. Pod choreografickým vedením Ireny Pražákové holky nacvičily již mnoho choreografií od klasického Orientu, přes Orient Pop, Saidi až k Bollywoodskému tanci (viz sekce “Bollywoodský tanec“).  

Díky finanční podpoře Domečku a sponzorskému daru od RWE jsme vyzkoušely různé kostýmy: arabské kalhoty, indická sárí nebo v současné době galabey z Káhiry či kostýmy na orientální flamenco. Tanečnice se také specializují na tanec s reakvizitami. Zatím vyzkoušely tanec s křídly Isis, závojem, šavlí, svíčkami, saidi hůlkou, tamburínkami a vějířem. Ve fotogalerii uvidíte, jak nám to sekne :-)

                                                                                                                                                                  

V minulých letech jsme se zúčastnily několika tanečních přehlídek, vystoupení a soutěží. Mezi nimi bychom rády uvedly např. čtyři zlaté na soutěži Belly danc  de la Luna 2010. tři zlaté na soutěži Jarní pohár Sokola Jinonice, dvě zlaté na soutěži Elitery 2010, dvě 1. místa v soutěži Talent Awards 09, 1. místo na soutěži Belly Dance de la Luna 09, dvě 2. místa na Mistrovství Belly Dance v Táboře 09, dále 3. místo na soutěži Ulita 4 Dance 08 či 1. místo na přehlídce Tancujeme pro Radost 08. Více v sekci "Výsledky Soutěží". Pravidelně také vystupujeme na Orientální večeru Centra Tance. Přijďte se na nás podívat na jedno z našich vystopení viz sekce "Soutěže a Vystoupení".  

 

Nacvičujeme dvakrát týdně viz sekce "Kurzy v DDM" a dvakrát ročně vyjíždíme na soustředění mimo Prahu, kde se specializujeme na tanec s rekvizitami a na trénink soutěžních choreografií. V léte 2009 jsme poprvé uspořádaly letní tábor Belly Habibi, který byl více než úspěšný a zaměřený na téma Starověký Egypt a Poklad Zlatého Skarabea.

Na závěr je nutné dodat, že tančíme nejen pro radost nebo vavřín vítězů, ale hlavně proto, že jsme skvělá parta (i když je mezi nejmenší a nevyšší tanečnicí rozdíl cca 1 metr) :-) Naše lektorka Irča klade velký důraz na fair play a na týmovou práci; každá tanečnice tak má šanci ukázat, jestli se v ní náhodou neskrývá zakletá Orientální princezna.   

Máte nějaký dotaz k této skupině nebo na něco ohledně Orientálních tanců? Můžete se poptat v “Diskuzním fóru“. Rády vám odpovíme :-)
 
Chcete se k nám přidat? Podívejte se na vypsané kurzy viz sekce “Kurzy v DDM“ a kontaktujte Domeček  viz http://www.mddm13.cz/.
 
                                            
 
                                                       Na zatančenou se těší                                                                                                                         vaše lektorka Irča
 
 
 
 
 
 
TOPlist